Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Sutherlandia frutescens
typ: semena
označení prodejce: 1573

SUTHERLANDIA frutescens 4 semena

Okrasný keř s šedozelenými zpeřenými listy a červenými květy, které jsou až 3, 5cm dlouhé a uspořádané v hroznech. Měchýřovité plody jsou vhodné na suchou dekoraci. Jedná se o léčivou, suchomilnou rostlinu. Je oceňována pro její imunitní, antivirové a protizánětlivé vlastnosti používané při onemocnění, jako je artritida, rakovina a léčba diabetu typu 2 u dospělých. Odvar z hořkých aromatických listů se používají k léčbě onemocnění jater, ledvin a žaludku.  Ve formě prášku nebo sušené části rostlin namočené v horké vodě se používají ke stimulaci chuti k jídlua k léčbě hemoroidů, infekcí močových cest a kapavky.  Používá se také při léčbě duševního a emočního stresu, včetně podrážděnosti, úzkosti a deprese. Pochází z JAR.
Rostlině se daří na plném slunci a dobře odvodněné půdě, nesnáší přemokření.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Semena doporučujeme máčet 12 - 24hod. ve vlažné vodě. Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 20°C. Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 33,00 Kč nebo 1,40 € včetně DPH 12% (29,46 Kč nebo 1,25 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.