Petuli s.r.o., IČ: 03595145
Petra Smutná
Italská 2561/45, 120 00 Praha 2 Vinohrady
prodejrostlin@email.cz, +420 775 107 110
Nabízíme velmi široký sortiment kvalitních okrasných a balkónových rostlin pěstovaných v kontejnerech, holandské cibuloviny, semena zeleniny a květin, travní směsi, hnojiva, substráty, léky pro ochranu rostlin, truhlíky a obaly na květiny, rukavice, zahradní techniku (sekačky, nůžky, pily) a zahraní nářadí (motyky, hrábě, kypřiče, nůžky) - to vše pod jednou střechou!

karta rostliny: Arctostaphylos uva-ursi (Medvědice lékařská)
typ: rostlina
označení prodejce: 4405H027-1156

Arctostaphylos uva - ursi (medvědice lékařská)

 


V přírodě velmi ohrožený a chráněný druh léčivé rostliny. Medvědice roste jako stálezelený poléhavý keřík, kvetoucí brzo na jaře. Plody - červené bobule - dozrávají na podzim.


Vyžaduje výživnou písčito - hlinitou půdu, propustnou, nejlépe s přídavkem rašeliny. Mrazuvzdornost do - 45°C


Léčivá část jsou na jaře sbírané, usušené listy z nichž se připravuje čaj. Ten má antibakteriální, protizánětlivé účinky. Léčí zejména:  • močové cesty,

  • zánět močového měchýře,

  • rozrušuje močové a ledvinové kameny a

  • pomáhá vylučovat soli močí.


Užívání konzultujte s lékařem, nedoporučuje se dlouhodobé používání, nevhodné pro těhotné ženy. Medvědice je také součástí pleťových kosmetických přípravků.


Zajímavost: američtí indiáni je používali i pro obřadní účely jako tzv. věšteckou bylinu. Pojmenovali ji jako kinni - kinnick a ve směsi s tabákem jí kouřili nebo samotnou používali jako vykuřovadlo k navození povznášejících psychických stavů, jako stimulant pro věštění a vizionářské sny. Některé prameny uvádějí, že kouření listů medvědice napomohou při odvykání kouření tabáku a závislosti na nikotinu.


Patří mezi tzv. barvící byliny, přičemž pro tyto účely se používají suché listy. Za použití kamence jako mořidla získáme fialovočernou barvu. Za použití železa jako mořidla získáme barvu černou jako uhel.  


Květ: růžovo - bílý


Doba květu: září


List: zelený, neopadavý


Stanoviště: slunce - polostín

Cena činí 212,30 Kč včetně DPH 12% (189,55 Kč bez DPH) ,

a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
                       

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.