Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

Passiflora quadrangularis - Mučenka obrovská - 5 semen

Popis
Passiflora quadrangularis, česky Mučenka obrovská, je původem tropická vytrvalá stálezelená liána z Jižní Ameriky, největší svého druhu, pěstovaná v našich podmínkách jako okrasná, exoticky působící pokojová rostlina s dřevnatějící řídce větvenou lodyhou porostlou středně zelenými hladkými srdčitými, oválnými, nebo zašpičatělými listy a velice nápadnými pravidelnými květy. Plodí velké aromatické a na vitamíny bohaté plody. Zralé plody jsou vhodné k výrobě džusů, šťáv, nebo i k přímé konzumaci.

Výška rostliny
Ve svojí domovině dorůstá rostlina délky 20 až 40 m.

Květ
Passiflora quadrangularis kvete na jaře a na podzim pravidelnými obřími jemně vonnými květy fialovočervené barvy s bílým středem, vyrůstajícími na konci dlouhých stonků, složenými ze sobě velmi podobných pěti kališních a pěti korunních lístků smetanově bíločervené barvy, nad nimiž je věnec nitkovitých brv fialovo - modro - bílé barvy. Ze středu květu vyrůstají tři blizny a pět tyčinek.

Plod
Plodem jsou velké lesklé žlutozelené oválné bobule o délce až 30cm a šířce cca 15cm, uvnitř s rosolovitou dužinou.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště, hlinitopísčitou půdu, vysokou vlhkost, kterou jí zajistíme rosením a v době růstu vydatnou zálivku. V zimě zaléváme minimálně. V období vegetace je vhodné cca 2 krát měsíčně přihnojit standardním tekutým hnojivem. Rostlině vyhovuje pokojová teplota, která by v zimě neměla klesnout pod 10°C. V létě je vhodné letnění na slunném místě na zahradě.

Výsev a klíčení
Semena umístěte před výsevem na dobu 14 dní ve vlhkém písku do ledničky. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu cca 2cm hluboko.

Cena činí 31,00 Kč nebo 1,34 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.






© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.