Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Cinnamomum camphora (Skořicovník kafrovník)
typ: semena
označení prodejce: 1227

CINNAMOMUM camphora 8 semen

Kafrovník lékařský  (skořicovník kafrovník) má lesklé, oválné, tmavě zelené listy, které jsou v mládíčervené.  Tmavě nachové plody - bobule o velikosti hrachu. Kafr se získává z větviček, nejčastěji ale z kořenů, dřeva i listů destilací. Používá se v lékařství, přidává se do mastí proti revmatismu, některých léků a  kosmetických přípravků. Obsahuje protizánětlivé, antiseptické, antimikrobiální látky, anestetika a stimulanty. Uplatnění najde také proti molům. Kafrový éterický olej, který se získává z vody obsažené v surovém kafru se používá v parfémech, insekticidech, deodorantech a v některých japonských potravinách. Kafrovníkové dřevo je velmi tvrdé, vhodné pro vodní stavby a na výrobu nábytku, protože odpuzuje moly. Pochází z Číny, Japonska, Koreje a Tchaj - wanu.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Stratifikovat 2 - 3 měsíce ve vlhkém substrátu nebo písku při teplotě 2 - 5°C na studeném místě nejlépe v chladničce. Lze použít i kokosové vlákno.   Doba výsevu: V průběhu celého roku, nejlépe však v období podzim - zima. Hloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno).   Teplota: Okolo 20 - 25°C. Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,94 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,84 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 8 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.