Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Coriandrum sativum (Koriandr setý)
typ: semena

Koriandr setý - 150 semen

Popis
Koriandr setý (Coriandrum sativum) je jednoletá rostlina, kterou pěstujeme pro nať a semena, dorůstá do výšky 20 - 60cm. Pochází ze Středozemí, Egypta a Indie. Listy jsou lehce vroubkované, široké spodní listy připomínají listovou petržel, jsou bohaté na vitamin A, B1, B2, C. Sklízíme je dle potřeby, můžeme je také zamrazit. Květy koriandru nevoní. Bylina má velké využití v kuchyni, zlepšuje trávení (podporuje tvorbu žaludeční šťávy), působí proti plynatosti, ničí škodlivé bakterie ve střevech a pročišťují tak tělo.

Plod
Semena koriandru jsou zlatohnědé barvy, voní po švestkách, pomerančích a také trochu peprmintově. Zralá semínka z okolíků jednoduše vytřepete a necháte uschnout.

Nároky
Rostlinu pěstujeme na slunném a vzdušném stanovišti. Koriandru se dobře daří v propustné, výživné půdě s dostatkem vápníku a vláhy.

Výsev a klíčení
Koriandr se pěstuje ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 1 - 2cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 8 - 10°C, doba klíčení se pohybuje mezi 8 - 15 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 30cm. Přímý výsev semen na stanoviště je možno provádět od března do května.

Cena činí 17,00 Kč nebo 0,73 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 150 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.