Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Lepidium sativum (Řeřicha setá)
typ: semena

Řeřicha zahradní Dánská - 1000 semen

Popis
Řeřicha zahradní Dánská (Lepidum sativum) je rychle rostoucí jedlá bylina, která se pěstuje jako jemná listová zelenina. Původem je z Blízkého východu. Vegetační doba je velice krátká cca 10 - 14 dní. Sklízíme mladé rostlinky vysoké 4 - 6cm. Rostlina je bohatá především na vitamín C, dále vitamín B1 a beta karoten. Je zdrojem vlákniny, antioxidantů a minerálních látek jako je draslík, železo, hořčík a vápník. Působí příznivě při infekcích, na trávení a posiluje imunitní systém. Řeřicha je vhodná pro svou výraznou kořenitou chuť a aroma jako samostatná příloha k pokrmům, nebo k přípravě čerstvých zeleninových salátů, můžeme ji použít i do pomazánek, do omelet. . .

Nároky
Rostlina je absolutně nenáročná, můžeme ji pěstovat celoročně na buničité vatě, udržujeme přiměřenou vlhkost.

Výsev a klíčení
Řeřichu pěstujeme ze semen, vyséváme je na husto postupně po celý rok do misek, truhlíků apod., nezasypáváme. Má velmi krátkou vegetační dobu 10 - 14 dní. Rychlení probíhá nejlépe při teplotě 15 - 18°C.

Cena činí 13,00 Kč nebo 0,52 € včetně DPH 15% (11,30 Kč nebo 0,45 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 1000 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.