Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Belamcanda chinensis (Angínovník)
typ: semena
označení prodejce: 1066

BELAMCANDA chinensis "Leopardí lilie" 5 semen

Anginovník čínský, orchidejové, oranžové květy červeně skvrnité. 40cm dlouhé mečovité listy podobné kosatci. Okrasná léčivá trvalka, kterou lze pěstovat jako přenosnou v nádobě nebo na venkovním stanovišti volně v zemi. Nemá ráda přemokřenou půdu. Rostlina koncem podzimu tzv. zatahuje, zežloutnou a uschnou ji listy, ale na jaře opět vyrazí.  Mrazuvzdorná.
Léčivé účinky: Léčivé látky jsou obsaženy v listech i oddencích. Žvýkání konců mladých listů léčí angínu, bolest v krku, nachlazení, zánět dýchacích cest, účinkuje také při zahlenění a proti kašli. Rožvýkaný zbytek listu se po chvíli vyplivne.   Z listů lze také připravit nálev, který léčí  bolest a zánět v krku.  Nakrájené listy na malé kousky (cca. čajovou lžičku) se přelijí 200 ml vroucí vodou a nechá 15 minut vyluhovat. Následně se používá jako kloktadlo. Z oddenku se připravuje odvar, který je účinný při léčbě močových cest, nemoci ledvin, nadýmání a zácpě. Čajová lžička rozdrcených oddenků se přelije 125 ml vroucí vodou a nechá 15 minut vyluhovat.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Pro rychlejší vyklíčení doporučujeme povrch semen narušit ostrým předmětem (skarifikace), nebo lehce napilovat. Doba výsevu: Únor - březen. Hloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 20 - 25°C Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.
Pěstování: Při pěstování volně v zemi se rostliny vysazují nejlépe na slunné stanoviště. Vyžaduje propustnou půdu, aby kořeny v období klidu (přes zimu) neshnily. Před příchodem mrazů se k rostlině navrší kůra, suché listí (vrstva přibližně 15 - 20cm) nebo chvojí. Tato ochrana je velmi důležitá, aby rostlina přečkala i silnější mrazy a opět vyrazila.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,94 € včetně DPH 12% (19,64 Kč nebo 0,84 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
                       

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.