Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Eucalyptus pulverulenta
typ: semena
označení prodejce: 1233

EUCALYPTUS pulverulenta 20 semen

Blahovičník, keř nebo malý strom s aromatickými listy, které jsou modrozelené s šedým povlakem a uspořádány naproti sobě.   Krémové květy ve skupinách po třech. Mrazuvzdorný do - 12°C. Větvičky najdou uplatnění v suchých aranžmá. Velmi dobře snáší řez. Pochází z NSW v Austrálii.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: 0 Doba výsevu: Celoročně, nejlépe však v únoru - březnu. Hloubka: Na povrch substrátu, semena se jen lehce přitlačí. Výsev překrýt sklem, plastovým víčkem nebo vložit do PE sáčku a uzavřít. Po vyklíčení semen je potřeba výsev začít větrat. Použít lze také plastové skleníčky. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 20 - 25°C, u mrazuvzdorných 15 - 18°C. Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením. Doba klíčení: 3 - 6 týdnů. Pokud semena nevyklíčí, doporučujeme výsev umístit do chladničky při teplotě okolo 5°C po dobu 2 - 3 týdnů. Potom se teplota opět zvýší. Nesmí však dojít k prudkému zvýšení, ale plynulému. Především se tento proces týká mrazuvzdorných Eukalyptů.

Cena činí 25,00 Kč nebo 1,06 € včetně DPH 15% (21,74 Kč nebo 0,92 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.