Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Ginkgo biloba (Jinan dvoulaločný)
typ: semena
označení prodejce: 858

GINKGO biloba 2 semena

Jinan dvoulaločný, opadavý  dvoudomý strom s léčivými účinky.   Dvoulaločné listy vyrůstají ve svazečcích a na podzim jsou zlatožlutě zbarvené. Až 8cm dlouhé žluté květy ve shluku. Plody s jedlými semeny.  Řadí se mezi nejstarší rostliny na Zemi. Extrakt z Ginkga zlepšuje prokrvení mozku i ostatních tkání těla. Napomáhá  při zlepšování paměti a má antioxidační účinky. Listy se sbírají od jara do léta a mají široké využití ve farmacii.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Semena doporučujeme stratifikovat v chladničce při teplotě 5 - 8°C po dobu 6 - 8 týdnů.   Následně pro rychlejší vyklíčení lze povrch semen narušit. Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Semena překrýt 2cm vrstvou substrátu. Substrát: Propustný sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Může se použít i kokosové vlákno. Teplota: 20 - 24°C Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.
Pěstování:
Ginkgo dobře prospívá ve většině druhů půd, nejlépe mu však vyhovuje propustná sušší jílovitá zem a teplejší stanoviště chráněné před větrem. Nesnáší trvalý stín a zamokřené půdy.

Cena činí 25,00 Kč nebo 1,06 € včetně DPH 12% (22,32 Kč nebo 0,95 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 2 semena a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.