zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 60x

Ovoce : Magnoliopsida / Ericales / Actinidiaceae / Actinidia

Actinidia polygama (Aktinidie stříbrná)

Pochází z východní Asie. Dorůstá délky 5 - 6m. Listy mají na jaře od konce stříbřité skvrny. Plody jsou malé, žluté až oranžové a špičaté.

Snáší teploty až -30°C. Vyhovuje ji vlhká dobře propustná kyselá půda a polostín.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Popis rodu Actinidia

cenikceny již od 25,00 Kč s DPH

Kiwi je popínavá dřevnatějící dvoudomá rostlina pocházející z východní Asie. Délka lodyhy může dosáhnout i 30m. Je tedy důležité rostlině připravit nějakou oporu. Listy jsou střídavé se zubatým okrajem a plstnatým povrchem. Plody mají soudečkový tvar s chlupatým povrchem, tenkou slupkou a šťavnatou zelenou dužinou obsahující velké množství drobných černých semínek. Plody obsahují vysoké množství vitamínu C. Nejlépe plodí na loňských výhonech. Rostlinu pravidelně každoročně ořezáváme na jaře po mrazících. Způdob řezu je podobný jako u vína a také se zapěstovávají do tvaru T.

Vyhovuje ji teplo, vlhká výživná dobře propustná písčitá půda s pH v rozmezí 5,5 - 6,5 (pozor na sázení u zdí se zbytky vápna!) a plné slunce nebo polostín. Nejčastěji se objevují tyto mrazuvzdorné druhy: A. arguta, A. kolomikta, A. deliciosa (pouzě některé odrůdy) anebo jejich kříženci. Přestože jsou mrazuvzdorné, je vhodné mladé sazenice chránit před mrazem listím, chvojím nebo netkanou textilií.

Množí se semeny, hřížením nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2023