zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 8x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Rosopsida / Ranunculales / Papaveraceae

Adlumia (Adlumie)

Rodové jméno bylo vybráno na počest Johna Adluma (1759 - 1836). Roste v Severní Americe a Asii v podobě 2leté popínavé ovíjivé byliny. Dorůstá délky až 3m. Listy jsou zpeřené, lodyžní, řapíkaté, vlastní lístky laločnaté a některé řapíky jsou přeměněné v úponky. Květy jsou 2stranně symetrické, podobající se květům srdcovek, jsou červené nebo růžovofialové, seskupené do převislých hustých hroznů, baňkovité, vytrvalé, vnější korunní lístky jsou prakticky celé srostlé, vnitřní mají spojené vrcholové laloky překrývající bliznu. Plodem je tobolka pukající 2mi chlopněmi a obsahuje 6 semen.

Vyhovují jim chráněná vlhká místa.

Množí se semeny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Adlumia asiatica

Roste v Číně, Rusku, Mandžusuku a severní Koreji.

Vyhovují ji jehličnaté lesy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Adlumia fungosa

Roste na východě Severní Ameriky v podobě popínavky. Dorůstá výšky i více než 1,8 - 2,5m.

Vyhovují ji vlhké skalnaté prolákliny, keře, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická zóna: 3 - 9

Synonyma: A. cirrhosa, A. cirrhosa var. alba, A. cirrhosa var. elatior, A. cirrhosa var. rosea, A. cirrhosa var. rupestris, Bicuculla fumarioides, Bicuculla fungosa, Capnoides scandens, Corydalis fungosa, Diclytra cirrosa, Fumaria fungosa, Fumaria recta


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021