zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Sukulenty : Magnoliopsida / Saxifragales / Crassulaceae / Aeonium

Aeonium ciliatum

Roste na Tenerife v podobě řídkého polokeře. Dorůstá výšky až 1m. Listy jsou obvejčité až lopaktovité, tmavězelené až namodralé, špičaté, brvité, dlouhé do 12cm, široké 5cm a tlusté do 8mm.

AeoniumCiliatum.jpg
1024 x 768 px
171.55 kB AeoniumCiliatum2.jpg
1200 x 900 px
346.65 kB

Synonyma: Sempervivum ciliatum

Popis rodu Aeonium

Pochází z Kanárských ostrovů. Některé z Madeiry, Maroka a východní Afriky. Dělí se zhruba na 35 druhů. Roste v podobě stálezelené byliny, polokeře nebo keře jako dvouletka i trvalka. Kmínky bývají rozvětevné a porostlé listovými růžicemi. Po vykvetení růžice u každého druhu odumírá.

Vyhovuje mu dobře propustná suchá minerální půda. Zálivku provádíme až v okamžiku proschnutí substrátu.

Množí se vrcholovými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Crassulaceae (Tlusticovité)

Existuje asi 1500 druhů v 40 rodech. Jedná se o sukulentní rostliny rostoucí jako byliny nebo i polokeře. Listy mohou být protistojné i střídavé, někdy seskupené v přízemní růžici. Čepele mohou mít pilový nebo vroubkovaný okraj. Vždy jsou ale dužnaté a bez palistů. Kvete nejčastěji oboupohlavnými květy ve vrcholících se 3, 4, 5 nebo mnoha okvětními lístky. Plodem je měchýřek.

Vyskytují se především v oblastech s nedostatkem vody. Pokud u nás dokáží přezimovat, často se jedná o oblíbené skalničky.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020