zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 14x

Bylinky : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae / Agrimonia

Agrimonia eupatoria (Řepík lékařský)

Roste v Evropě, Asii a Africe. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,2 - 0,8 (i 1,5)m. Listy jsou ve spodní části lodyhy růžicově seskupené. Mají přetrhaně lichozpeřený tvar, vlastní lístky jsou dlouze kopinaté, mají pilový okraj a ke stonku jsou přisedlé. Délka drsně ochlupené lodyhy se žlutými květy s 5ti okvětními lístky seskupenými do bohatého hroznu dosahuje výšky 0,2 - 1,3 (i 1,5)m. Vlastní květy s až 50ti květy jsou seskupeny do hroznu o délce 10 - 30cm. Plodem je češule. Používá se v léčitelství. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji polostín a mírně vlhká půda bohatá na vápenec. Roste na okrajích cest, loukách, atp.

AgrimoniaEupatoriaAsiatica.jpg
500 x 743 px
166.77 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. officina, A. officinarum

Na hnojení doporučuji:
Kravský hnůj 3kg / Pravý kravský hnůj
za 95,00 Kč s DPH.

Popis rodu Agrimonia

Patří mezi trvalky. Pochází z teplých oblastí severní polokoule, včetně jednoho druhu z Afriky. Dorůstá výšky 0,5 - 2m. Kvete žlutými květy v hroznu na jediné nebo minimálně větvené vzpřímené lodyze. Podobá se tak chudokvěté divizně. Plodem je češule.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Rosaceae (Růžovité)

Patří sem 100 - 120 rodů se 3000 - 4000 druhy. Nejznámějším zástupcem je bezesporu růže, označována jako královna květin. Dalšími významnými představitelem je ovoce mírného pásma a také řada léčivých rostlin. V této čeledi se tedy naleznou byliny, keře i dřeviny, často obdařené ostny. Listy vyrůstají obvykle střídavě, jsou složené a s palisty. Kvete většinou 5tičetnými oboupohavnými květy. Plodem je pak češule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019