zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 321x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Boraginaceae / Amsinckia

Amsinckia eastwoodiae

Roste v USA jako jednoletka. Kvete žlutooranžovými 5tilaločtnými trubkovitými květy délky do 2cm a průměru 1,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. douglasiana var. eastwoodiae, A. intermedia var. eastwoodiae, A. johnstonii, A. jonesii, A. jucunda, A. obvallata, A. splendens, A. stenophylla, A. valens, A. verna

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Amsinckia

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Boraginaceae (Brutnákovité)

Existuje v ní 100 - 150 rodů a na 2000 druhů. Patří mezi jednoletky i trvalky. Jedná se nejčastěji o byliny, dále keře, stromy i liány. Povrch bývá opatřený chloupky nebo je jinak zdrsnělý. Zpravidla střídavé listy bývají celokrajné bez výkrojků a bez palistů. Mívají různé velikosti v závislosti na vzdálenosti od země. Květy jsou obvykle oboupohlavné, zvonkovitě až trubkovitě tvarované a vyrůstají ve vijanu. Plodem je jednosemenná tvrdka, peckovice nebo tobolka. Mezi nejznámější zástupce patří Brutnák, Plicník nebo Kostival.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019