zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 879x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Themeda

Themeda triandra (Štětkovka trojmužná)

Vyskytuje se v Africe, Austrálii, Asii a Tichomoří. Dorůstá výšky až 1,5m. Klásky mají červenohnědou barvu.

ThemedaTriandra.jpg
681 x 908 px
437.63 kB ThemedaTriandra2.jpg
681 x 908 px
313 kB ThemedaTriandra3.jpg
720 x 960 px
492.45 kB

Synonyma: Andropogon tenuipedicellatus, Anthistiria argentea, Anthistiria arguens var. japonica, Anthistiria australis, Anthistiria brachyantha, Anthistiria caespitosa, Anthistiria ciliata var. brachyantha, Anthistiria ciliata var. burchellii, Anthistiria ciliata var. mollicoma, Anthistiria ciliata var. syriaca, Anthistiria cuspidata, Anthistiria depauperata, Anthistiria imberbis, Anthistiria imberbis var. argentea, Anthistiria imberbis var. burchellii, Anthistiria imberbis var. mollicoma, Anthistiria imberbis var. roylei, Anthistiria japonica, Anthistiria paleacea, Anthistiria polystachya, Anthistiria puberula, Anthistiria punctata, Anthistiria subglabra, Anthistiria syriaca, Anthistiria vulgaris, Calamina imberbis, Stipa arguens var. japonica, Stipa paleacea, T. australis, T. barbinodis, T. brachyantha, T. forskalii, T. forskalii var. argentea, T. forskalii var. brachyantha, T. forskalii var. burchellii, T. forskalii var. glauca, T. forskalii var. imberbis, T. forskalii var. major, T. forskalii var. paleacea, T. forskalii var. punctata, T. forskalii var. syriaca, T. forskalii var. vulgaris, T. glauca, T. imberbis, T. japonica, T. japonica var. viridiflora, T. triandra subsp. japonica, T. triandra var. brachyantha, T. triandra var. bracteosa, T. triandra var. burchellii, T. triandra var. glauca, T. triandra var. hispida, T. triandra var. imberbis, T. triandra var. japonica, T. triandra var. punctata, T. triandra var. roylei, T. triandra var. sublaevigata, T. triandra var. syriaca, T. triandra var. trachyspathea, T. triandra var. vulgaris

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Themeda

Většina druhů pochází z jihovýchodní Asie.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019