zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 23x

Skalničky : Rosopsida / Ranunculales / Ranunculaceae / Aquilegia

Aquilegia fragrans

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. glauca, A. glauca var. himalayica, A. kanaoriensis var. suaveolens, A. suaveolens, A. vulgaris var. fragrans, A. vulgaris var. glauca, A. vulgaris var. himalaica, A. vulgaris var. suaveolens

Popis rodu Aquilegia

cenikceny již od 58,00 Kč s DPH

Patří mezi trvalky. Pochází ze severní polokoule. Dorůstají výšky 0,05 - 0,8 (i 1)m. Lodyha je přímá nebo chudě olistěná. Listy jsou 2 - 3x 3četné. Kvete zvonkovými 5ti četnými květy s ostruhami. Plodem je měchýřek. Rostlina je jedovatá. Bylo vyšlechněto velké množství kultivarů nebo hybridů, např.:

Vyhovuje mu slunné místo nebo polostín. Nejsou náročné na půdu. Nesnáší dobře přesazování. Vyskytuje se v nížinách, okrají lesů, atp.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ranunculaceae (Pryskyřníkovité)

Existuje asi 2500 druhů a 60 rodů. Zpravidla se jedná o jednoleté byliny. Méně častěji se setkáte s polokeři, keři nebo dokonce liánami. Listy mohou mít palisty, okraje zase laloky, zoubky nebo jsou celistvé. Žilnatina čepele je dlanitá nebo zpeřená. Květy bývají oboupohlavné, vykvétají samostatně nebo v latách, vrcholících, okolících či klasech. Počet okvětních lístků začíná na 4, nejčastěji jich je 5. Plodem bývá měchýřek nebo nažka, vzácněji bobule nebo tobolka. Rostliny jsou jedovaté.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020