zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 154x

Skalničky : Rosopsida / Ranunculales / Ranunculaceae / Aquilegia

Aquilegia fragrans

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. glauca, A. glauca var. himalayica, A. kanaoriensis var. suaveolens, A. suaveolens, A. vulgaris var. fragrans, A. vulgaris var. glauca, A. vulgaris var. himalaica, A. vulgaris var. suaveolens

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Aquilegia

cenikceny již od 58,00 Kč s DPH

Existuje 60 - 70 druhů. Patří mezi trvalky. Pochází ze severní polokoule. Dorůstají výšky 0,05 - 0,8 (i 1)m. Lodyha je přímá nebo chudě olistěná. Listy jsou 2 - 3x 3četné. Kvete zvonkovými 5ti četnými květy s ostruhami. Plodem je měchýřek. Rostlina je jedovatá. Bylo vyšlechněto velké množství kultivarů nebo hybridů, např.:

Vyhovuje mu slunné místo nebo polostín. Nejsou náročné na půdu. Nesnáší dobře přesazování. Vyskytuje se v nížinách, okrají lesů, atp.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ranunculaceae (Pryskyřníkovité)

Existuje asi 2500 druhů a 60 rodů. Zpravidla se jedná o jednoleté byliny. Méně častěji se setkáte s polokeři, keři nebo dokonce liánami. Listy mohou mít palisty, okraje zase laloky, zoubky nebo jsou celistvé. Žilnatina čepele je dlanitá nebo zpeřená. Květy bývají oboupohlavné, vykvétají samostatně nebo v latách, vrcholících, okolících či klasech. Počet okvětních lístků začíná na 4, nejčastěji jich je 5. Plodem bývá měchýřek nebo nažka, vzácněji bobule nebo tobolka. Rostliny jsou jedovaté.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019