zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Gentianales / Asclepiadaceae / Asclepias

Asclepias curassavica (Klejicha kurasavská)

cenik ceny již od 22,00 Kč s DPH

Roste v tropické Jižní Americe v podobě stálezeleného polokeře, ale zpravidla se pěstuje jako jednoletka. Dorůstá výšky i šířky 1 - 1,2m. Stonek je našedlý. Listy jsou vstřícné, úzce kopinaté, špičaté, dlouhé (4 -) 5 - 8 (i 16)cm, široké (0,7 -) 1 - 2 (i 4)cm a spodní straně mírně namodralé. Kvete červenooranžovými květy v okolících na koncích větví o průměru 0,8 - 1,2cm na 1 - 2cm stopce, kalich je zelený, má 2 - 3mm dlouhé laloky, korunní lístky jsou červené až červenooranžové, dlouhé 0,4 - 0,7 (i 1)cm a široké 2,8 - 3mm. Plodem jsou párovité úzce doutníkové měchýřky délky 5 - 10 (i 15)cm, šířky 0,6 - 1cm a obsahuje semena velikosti 4 - 6mm s bílým chocholem chloupků. Je velmi jedovatá.

Nesnáší teploty pod 10°C.

AsclepiasCurassavica.jpg
798 x 599 px
83.55 kB

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

klimatická USDA zóna: 9 - 12

Popis rodu Asclepias

cenikceny již od 22,00 Kč s DPH

Rodové jméno bylo vybráno dle řeckého boha lékařství Asklépia. Roste v Severní Americe, Evropě a jižní Africe v podobě stálezelené i opadavého trvalky, polokeře (i keře). Pod zemí vytváří oddenek. Stonky jsou vzpřímené. Listy jsou vstřícné, zpravidla úzce vejčité až kopinaté. Květenstvím je 1/2kulatý okolík vyrůstající v paždí listů, vlastní květy mají vytrvalý kalich a 5 zpětně ohnutých korunních lístků. Plodem je měchýřek s bíle ochlupenými semeny. Při poranění roní bílý latex. Nejčastěji se asi setkáte s druhem A. tuberosa.

Potřebuje plné slunce, teplo, dobře propustná půda a suchý zimní režim.

Množí se semeny nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek