zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 24x

Skalničky : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae / Astragalus

Astragalus agrestis

Roste na západě a severu Severní Ameriky a ve východní Asii. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky až 30cm. Stonek může být poléhavý a ochlupený. Střídavé zpeřené listy mají délku do 10cm, vlastní lístky jsou oválné, dlouhé do 2cm. Kvete v hroznu růžovými květy o průměru do 2cm. Plodem je oválný lusk velikosti 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. agrestis f. virgultulus, A. agrestis var. bracteatus, A. agrestis var. polyspermus, A. danicus var. dasyglottis, A. dasiglottis, A. dasyglottis, A. dasyglottis var. tschujensis, A. goniatus, A. hypoglottis, A. hypoglottis var. bracteatus, A. hypoglottis var. dasyglottis, A. hypoglottis var. polyspermus, A. tarletonis, A. virgultulus

Popis rodu Astragalus

cenikceny již od 85,00 Kč s DPH

Pochází ze severní polokoule. Rostou v podobě bylin nebo keřů a dále jako jednoletky i trvalky. Listy jsou zpeřené, většinou lichozpeřené. Kvete v hroznu fialovými, růžovými, bílými nebo světležlutými květy. Plodem je lusk.

Vyhovují mu štěrkovité půdy na plném slunci. Na zimu se doporučuje zakrýt chvojím.

Množí se semeny nebo dělením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Fabaceae (Bobovité)

Tato čeleď je třetí nejpočetnější čeledí kvetoucích rostlin (za Orchidaceae a Asteraceae). Má na 730 rodů a přes 19400 druhů. Dělí se na 3 podčeledě:

Věšina z nich patří mezi byliny a keře. To se týká zejména našich zeměpisných šířek. V teplých exotických zemích pak můžete nalézt i stromy. Rostliny dále mohou být jednoleté, víceleté i trvalky. Kořeny dobře vážou dusík a rostliny jsou proto často používáno jako zelené hnojení. Listy jsou obvykle složené a to buď trojčetné, dlanitě složené nebo zpeřené. Mohou být i střídavé, v tom případě jsou obvykle doprovázeny palisty. Dále se mohou vyskytovat úponky (u popínavých) a trny. Kvete oboupohlavnými květy v hroznech nebo hlávkách. Květy mívají pro čeleď charakteristický tvar člunku s pavézou a křídly, celkem tedy 5ti okvětními lístky. Obvykle bývají hodně efektní a stávají se tak oblíbenými okrasnými rostlinami. Tomu dopomáhá i plod, kterým je struk nebo lusk.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020