zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 3x

Tropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae / Bauhinia

Bauhinia semla

cenik ceny již od 29,00 Kč s DPH

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. retusa, Lasiobema retusum, Phanera retusa

Popis rodu Bauhinia

cenikceny již od 29,00 Kč s DPH

Byla pojmenována po bratřích Bauhiniových - švýcarsko-francouzských botanicích. Rostou ve Vietnamu, severní Indii, jihovýchodní Číně, dále pak na Hawaii, při pobřeží Kalifornie, v Texasu, Louisianě, na Floridě a v tropické Africe v podobě stálezelené nebo v době sucha opadavého keře nebo popínavky. Dorůstají výšky 6 - 12m a rozkládá se do šířky 3 - 6m. Listy vyrůstají střídavě, jsou dvojlaločnaté dělené u báze a konce, obvykle velikosti 10 - 15cm. Květy mají 5 okvětních lístků a celková velikost se pohybuje v rozmezí 7,5 - 12,5cm. Barva může být růžová, fialová, oranžová, červená nebo žlutá. Svým tvarem se podobají květům orchidejí. Plodem je lusk.

Vyhovuje ji teplo, plné slunce a lehká drobě propustná půda bohatá na živiny.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Fabaceae (Bobovité)

Tato čeleď je třetí nejpočetnější čeledí kvetoucích rostlin (za Orchidaceae a Asteraceae). Má na 730 rodů a přes 19400 druhů. Dělí se na 3 podčeledě:

Věšina z nich patří mezi byliny a keře. To se týká zejména našich zeměpisných šířek. V teplých exotických zemích pak můžete nalézt i stromy. Rostliny dále mohou být jednoleté, víceleté i trvalky. Kořeny dobře vážou dusík a rostliny jsou proto často používáno jako zelené hnojení. Listy jsou obvykle složené a to buď trojčetné, dlanitě složené nebo zpeřené. Mohou být i střídavé, v tom případě jsou obvykle doprovázeny palisty. Dále se mohou vyskytovat úponky (u popínavých) a trny. Kvete oboupohlavnými květy v hroznech nebo hlávkách. Květy mívají pro čeleď charakteristický tvar člunku s pavézou a křídly, celkem tedy 5ti okvětními lístky. Obvykle bývají hodně efektní a stávají se tak oblíbenými okrasnými rostlinami. Tomu dopomáhá i plod, kterým je struk nebo lusk.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek