zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 9x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Cucurbitales / Begoniaceae / Begonia

Begonia pendula

cenik ceny již od 166,10 Kč s DPH

Má převislý charakter, je tedy vhodná pro zavěšené květináče.

BegoniaPendula.jpg
1092 x 819 px
167.6 kB

Popis rodu Begonia

cenikceny již od 28,00 Kč s DPH

Rodové jméno bylo vybráno na počest francouze Michaela Begona (1638 - 1710). Pocházejí z tropických a subtropických oblastí Afriky, střední a Jižní Ameriky a Asie, kde roste jako bylina, polokeř nebo keř (i strom). Báze je vláknitá nebo hlízovitá a lodyhy jsou zpravidla dužnaté. Kromě květů se pěstují především pro ozdobné listy. Palisty jsou volné a opadavé. Listy jsou asymetricky srdčité a střídavé. Dělí se na drobnokvěté a velkokvěté a na kořeny s vláknitým systémem (mají většinou okrouhlé listy) a masité (nerovnoměrný okraj nebo srdčitý nebo jinak tvarovaný list). Květy mohou být jednoduché nebo plnokvěté a seskupené v chudokvětém vrcholíku, listy jsou zpravidla opadavé. Nejznámějším druhem je B. rex. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje jim vlhké prostředí tropických lesů. Při přesazování dávejte pozor, aby rostlina byla zasazena do stejné hloubky jako dříve. Jinak může dojít k zahnívání. Potřebuje dostatek světla, ne však přímé slunce a teplotu 18 - 25°C. Ideální je polostín. Substrát by měl být bohatý na živiny, rašelinový, bez příměsí vápna. Hnojíme jednou za 14 dní. Na zimu hlízy hlíznatých begónií umístěte na tmavé místo do mírně vlhké rašeliny s teplotou kolem 6°C.

Množíme dělením hlíz, semeny nebo listovými řízky. Vršek hlízy by měl být asi 2cm pod povrchem. Semena klíčí při teplotě 22 - 24°C ve vysoké vlhkosti.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek