zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 175x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Myrtales / Melastomataceae / Bellucia

Bellucia grossularioides

Roste od Mexika po Bolívii v podobě stromu s kulatou korunou. Dorůstá výšky 3 - 25 (i 30)m. Větve jsou v mládí hranaté. Listy jsou kožovité, vejčité až obvejčité, v mládí drobně pilovité, dlouhé 15 - 35cm, široké 10 - 20cm a řapíky jsou dlouhé do 6cm. Kvete samostatnými květy nebo v obvykle 2četných vrcholících, mají 1 - 2,5cm stopky, koruna je 7 - 8mičetná, kalich široký 1,5 - 2cm s 2 - 5ti laloky a korunní lístky jsou dlouhé 2 - 2,4cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. brasiliensis, B. circumscissa, B. hostmannii, B. macrophylla, B. multiflora, B. quinquenervia, B. superba, Blakea macrophylla, Blakea quinquenervia, Melastoma grossularioides, Webera quinquenervia

Popis rodu Bellucia

Roste v tropické Americe v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky až 30m. Listy jsou kožovité, řapíkaté a mohou být drobně pilovité. Květenstvím je úžlabní vrcholík nebo lata, vlastní květy jsou 5 - 9tičetné a bílé nebo růžové. Plodem je bobule s mnoha semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika Horobraní - tvůj společník na výlety po horách


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek