zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 51x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Myrtales / Melastomataceae / Bellucia

Bellucia pentamera

Roste od Mexika po Brazílii a Bolívii v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky 3 - 15m. Větve mohou být v mládí ochlupené. Listy jsou kožovité, vejčité, tupé nebo špičaté, lesklé, dlouhé 20 - 30cm, široké 6 - 18cm, na spodní straně nasivělé a řapíky jsou dlouhé 0,5 - 3cm. Květenstvím je 1 - 4četný vrcholík, vlastní květy mají max. 1,5cm stopky, korunu 5 - 6 (i 7)mičetnou, kalich délky 1,5 - 2cm s 4 - 6ti laloky, korunní lístky jsou bílé nebo narůžovělé a dlouhé 1,4cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Axinanthera macrophylla, B. aricuaizensium, B. axinanthera, B. costaricensis, B. weberbaueri

Popis rodu Bellucia

Roste v tropické Americe v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky až 30m. Listy jsou kožovité, řapíkaté a mohou být drobně pilovité. Květenstvím je úžlabní vrcholík nebo lata, vlastní květy jsou 5 - 9tičetné a bílé nebo růžové. Plodem je bobule s mnoha semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek