zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 8x

Kaktusy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Cactaceae

Bergerocactus

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Bergerocactus emoryi

Roste v USA a Mexiku v podobě poléhavého, vystoupavého až vzpřímeného keře s hadovitým bohatě větveným stonkem. Dorůstá délky 1 (i 2)m při průměru 3 - 6cm, mívá 13 - 21 nízkých mírně hrbolatých žeber, areoly jsou malé, kulovité, v rozteči 7 - 9mm, mají (20 -) 30 - 45 (i 50) slabých jehlovitých žlutých později až hnědých trnů s 1 - 4 středovými delšími 3 - 4cm. Kvete trubkovitými žlutými květy délky i šířky 2,5 - 4,5cm, trubka je dlouhá 1,5 - 2cm, korunní lístky jsou dlouhé 1,2 - 2cm, vnější mají tmavě hnědočervený proužek. Plody jsou kulovité až mírně válcovité, dlouhé 3cm, trnité a obsahují drobná lesklá hnědočerná semena.

Zimuje při teplotě 10°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cereus emoryi, Echinocereus emoryi


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek