zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 143x

Tropické byliny : Liliopsida / Zingiberales / Heliconiaceae / Heliconia

Heliconia bihai (Helikónie bihai)

Roste v Brazílii a Venezuele v podobě byliny. Dorůstá výšky až 3m. Listy jsou kopisťovité a zelené. Květenství opylují kolibříci, vlastní květy jsou nenápadné, trubkovité, ukryté v člunkovitém červeném listenu se zelenou špičkou.

Vyhovují ji močálovitá tropická místa.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

klimatická USDA zóna: 11 - 12

Synonyma: Bihai distans, Bihai purpurea, Bihai rutila, H. aurea, H. distans, H. nigrescens, H. purpurea, H. rutila, H. schaeferiana, H. variegata, Musa bihai

Popis rodu Heliconia

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste v tropické Americe a Oceánii v podobě stálezelené trvalky. Listy jsou vstřícné, vejčité, eliptické nebo kopisťovité, lesklé, zelené a dlouhé 0,15 - 1,8 (i 3)m. Hlavním důvodem pěstování je ale jejich květy. Vyrůstají na stonku v podobě převislého nebo vzpřímeného klasu o délce až 60cm s žlutými, oranžovými, růžovými nebo červenými listeny se zelenou špičkou, vlastní květy jsou pouze drobné. Existuje vnitrodruhový taxon:

Teplota v zimě by neměla nikdy klesnout pod 15 - 18°C a v tomto období se i snižuje zálivka. Jako substrát využíváme standardní směs pro pokojové rostliny. V létě vyžaduje hnojení pro zajištění přísunu dostatku živin a vydatnou zálivku. Rostlinu pro jistotu umístěte do mírného stínu.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek