zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 33x

Subtropické keře : Rosopsida / Brassicales / Capparaceae / Cadaba

Cadaba linearifolia

Roste v Etiopii, Keni, Somálsku, Arabském poloostrově a Pakistánu v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky 2 - 9m. Borka je hladká a tmavěšedá. Listy jsou obvejčité až prakticky kulaté, zakulacené až vykrojené, šupinaté, dlouhé 1,5 - 4cm, široké 1 - 3,2cm, báze klínovitá nebo zakulacená a řapíky jsou dlouhé 4 - 8mm. Květenstvím je hrozen, listeny čárkovité, dlouhé 1,6 - 2,1mm, květy mají 0,9 - 1,6cm stopku, 4 vejčitě 3úhlé kališní lístky délky 5 - 7mm, šířky 2 - 3mm, vně ochlupené, 4 korunní lístky s nehtem délky 2 - 3mm a vejčitou čepelí délky 3 - 4mm. Plody jsou válcovité, ochlupené, dlouhé 1 - 3,2cm a široké 2 - 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. heterotricha

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Cadaba

Roste v subtropech Afriky, Madagaskaru, Asie a Austrálie v podobě keře nebo stromu. Povrch bývá žláznatě ochlupený nebo šupinatý. Větve mohou být zakončené trnem. Listy jsou jednoduché nebo 3četné či zakrnělé, seskupené do svazečků anebo vyrůstají ve spirále a jsou celokrajné. Květenstvím je hrozen, svazeček anebo jsou květy samostatné, mají 4 nestejné opadavé kališní lístky, korunní lístky chybí anebo jsou v počtu 2 - 4ks s nápadně zúženou bází a mají 4 - 8 tyčinek. Plody bývají válcovité, zaškrcované a obsahují velké množství prakticky kulatých semen.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019