zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 44x

Subtropické keře : Rosopsida / Brassicales / Capparaceae / Cadaba

Cadaba ruspolii

Roste v Africe v podobě stálezeleného keře (i stromu). Dorůstá výšky 1 - 4m. Listy jsou eliptické nebo vejčité, tupé, krátce špičaté, zvlněné, šupinaté, dlouhé 2 - 5cm, široké 1 - 3,5cm a báze tupá nebo srdčitá. Kvete bílými, béžovými nebo světložlutými květy v krátkých hroznech a korunní lístky jsou dlouhé 0,7 - 1,2cm. Plody jsou žláznaté, eliptické, dlouhé 0,8 - 1,2cm a široké 4 - 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Cadaba

Roste v subtropech Afriky, Madagaskaru, Asie a Austrálie v podobě keře nebo stromu. Povrch bývá žláznatě ochlupený nebo šupinatý. Větve mohou být zakončené trnem. Listy jsou jednoduché nebo 3četné či zakrnělé, seskupené do svazečků anebo vyrůstají ve spirále a jsou celokrajné. Květenstvím je hrozen, svazeček anebo jsou květy samostatné, mají 4 nestejné opadavé kališní lístky, korunní lístky chybí anebo jsou v počtu 2 - 4ks s nápadně zúženou bází a mají 4 - 8 tyčinek. Plody bývají válcovité, zaškrcované a obsahují velké množství prakticky kulatých semen.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019