zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 55x

Subtropické keře : Polypodiopsida / Polypodiales / Polypodiaceae / Calligonum

Calligonum alatum

Roste ve střední Asii v podobě keře. Dorůstá výšky až 2m. Borka je tmavěhnědá. Mladé větve jsou šedozelené, dělené na 2 - 4cm články. Listy jsou nitkovité, dlouhé 2 - 4mm. Kvete v paždí po 3ks. Plod má široce oválný tvar délky 1 - 1,5cm a průměru 0,8 - 1,3cm. Obsahuje ostře žebernaté nažky s blanitým křídlem.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. alatum var. dentatum, C. alatum var. involutum

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Calligonum

Roste ve středozemí, Asii a v Severní Americe v podobě keřů s nepravidelnými bohatě větvenými větvemi. Staré větve mají šedobílou, světležlutou, šedohnědou nebo tmavěčervenou barvu. Listy jsou vstřícné, jednoduché, čárkovité nebo úzké, občas i zcela chybí. Kvete oboupohlavnými květy.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019