zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 31x

Jednoletky / Letničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Callistephus

Callistephus chinensis (Astra čínská)

cenik ceny již od 10,00 Kč s DPH

Pochází z Číny a Mongolska. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky (10 -) 20 - 80 (i 90)cm. Lodyha je přímá a rozvětvená. Listy jsou střídavé, obvejčité až vejčité, zubaté, zelené, dlouhé 4 - 8cm a spodní jsou řapíkaté a vrchní přisedlé a celokrajné. Kvete v úboru o průměru 8 - 10cm na dlouhé stopce, zákrov je víceřadý, okvětní lístky mohou být bílé, růžové, červené, modré, fialové (i žluté), zpravidla zmnožené a trubkovité oboupohlavné květy jsou žluté. Plodem je nažka. Dnes je vytvořeno takových odrůd a kultivarů, že mohou nabývat všech barev a podle výšky se dělí na:

Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji plné slunce a dobře propustná půda bohatá na živiny. Zálivka by měla být za horka vydatná. Přihnojují se 1x týdně.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

klimatická USDA zóna: 6 - 10

Popis rodu Callistephus

cenikceny již od 10,00 Kč s DPH

Existuje pouze 1 druh.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek