zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 31x

Trvalky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Canadanthus

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Canadanthus modestus

Roste v USA a Kanadě jako trvalka. Vytváří plazivé výběžky. Stonky jsou nevětvené, mohou být na bázi ochlupené, na vrcholu žláznatě stopkaté. Listy jsou střídavé, spodní šupinovité, ostatní na okraji drsné, u špičky žláznaté, dlouhé (1,5 -) 5 - 13cm, široké (0,4 -) 1 - 3 (i 4)cm a ouškatě přisedlé. Květenstvím je úbor v počtu (1 -) 2 - 40ks v latě na žláznatě ochlupených stopkách s 1 - 2 (i 3)mi listeny, vnější zákrovní listeny jsou ohnuté, vnitřní přitisklé, na vrcholcích zašpičatělé a nafialovělé, okvětní lístky jsou samičí, čárkovité, zakulacené, bílé až růžovofialové či fialové, dlouhé 0,7 - 1,1 (i 1,5)cm a terčové květy jsou oboupohlavné, bílé nebo žluté, vrcholek může být nafialovělý a dlouhé 5 - 7mm. Plodem je krátce stopkatá obvejčitá nažka s chmýrem.

Vyhovují ji vlhké lesy, okraje vod, atp. ve vápenité půdě.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Aster major, Aster majus, Aster modestus, Aster modestus var. major, Aster mutatus, Aster sayianus, Aster unalaschkensis var. major, Weberaster modestus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020