zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 144x

Subtropické byliny : Liliopsida / Zingiberales / Cannaceae / Canna

Canna glauca

Roste ve střední a Jižní Americe. Dorůstá výšky 1,2 - 1,8m. Listy jsou šedozelené, na bázi klínovité. Kvete žlutými až žlutočervenými párovitými květy v 10tičetném hroznovitém květenství. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji vlhká místa i bažiny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. angustifolia, C. annaei, C. fintelmannii, C. glauca var. angusta, C. glauca var. annaei, C. glauca var. rubrolutea, C. glauca var. rufa, C. glauca var. siamensis, C. hassleriana, C. jacobiniflora, C. lancifolia, C. liturata, C. longifolia, C. mexicana, C. pedicellata, C. schlechtendaliana, C. schlechtendaliana var. annaei, C. siamensis, C. stenantha, C. stolonifera, C. stricta, Xyphostylis angustifolia

Popis rodu Canna

cenikceny již od 19,00 Kč s DPH

Roste v tropických a subtropických částech Ameriky a Asie jako trvalka. Název pochází z řeckého slova kanna - trubka a popisuje tvar květů. Dorůstá výšky 0,45 - 2,5 (i 4)m. Pod zemí vytváří dužnaté škrobovité oddenky. Listy jsou pochvaté, eliptické, zelené, bronzové nebo fialové (i bílé nebo se žlutými pruhy) a dlouhé 20 - 70cm. Květenství je klasovité, vlastní květy jsou asymetrické, objevují se v paždí listenů, jsou prakticky přisedlé, tvořené 3mi úzkými kališními lístky a 3mi korunními. Plodem je ostnitá tobolka obsahující kulatá černá semena. Nejznámnějším druhem je C. indica. Existují vnitrodruhové taxony:

Ideální teplota pro pěstování je 20°C. Potřebují plné slunce, chráněné místo, pravidelnou zálivku a hnojení. Přes zimu se skladují oddenky v suchu při teplotě 12 - 15°C (od 5°C odumírají).

Množí se semeny nebo dělením oddenků.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek