zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 61x

Subtropické byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Carrichtera

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Carrichtera annua

Roste od Kanárských ostrovů přes středozemí po Irák a Írán, zavlečen byl do Austrálie a Kalifornie jako jednoletka. Dorůstá výšky 5 - 40 (i 60)cm. Lodyha je přímá, od báze větvená a ochlupená. Listy jsou 2 - 3x zpeřené, celkově dlouhé 2 - 6 (i 8)cm, široké 1 - 3cm, úkrojky čárkovité s tupým koncem. Květenství je hroznovité, 10 - 15 (i 20)tičetné, vlastní květy mají ochlupené kališní lístky délky 3 - 4 (i 5)mm, korunní lístky jsou nažloutlé s fialovými žilkami a dlouhé (5 -) 6 - 8 (i 9)mm. Plodem je převislá šešulka délky 5 - 8mm na 2 - 3mm stopce, horní 1/2 je kulatá a spodní lžičkovitá a obsahuje 2 - 3 semena.

Vyhovují mu křoviny, okraje polí, cest atp. a pobřežní písčiny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Vella annua


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019