zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 65x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Rosales / Moraceae

Castilla

cenik ceny již od 25,00 Kč s DPH

Roste ve střední Americe. Rod byl pojmenován po španělském botanikovi jménem Juan Diego del Castillo (1744 - 1793). Palisty jsou velké a opadavé. Listy jsou padavé, střídavé, 2řadé, velké, mohou být zubaté a řapíky jsou krátké. Květy jsou jednodomé. Při poranění roní bílé mléko. Nejznámějším druhem je C. elastica.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Castilla elastica

cenikceny již od 25,00 Kč s DPH

Pochází z tropů Mexika, střední Ameriky a severu Jižní Ameriky. Stala se invazivní rostlinou v jižním tichém oceánu. Dorůstá výšky až 40m. Větve jsou ochlupené. Listy jsou střídavé, eliptické (i houslovitá), zelené, zašpičatělé, báze zakulacená a laločnatá, dlouhé 15 - 40cm, široké 7 - 18cm, drsné, na spodní straně ochlupené a řapíky jsou dlouhé do 10cm. Na dálku dávají dojem, že spolu s větvičkami se jedná o velký zpeřený list. Květenstvím je červená až oranžová hlávka. Plody jsou eliptické, červené nebo červenooranžovohnědé a obsahují semena délky 1cm. Kmen při poranění roní latex, který lze použít k výrobě gumy. Plodenství je složené. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. elastica var. liga, C. guatemalensis, C. gummifera, C. lactiflua, C. markhamiana, C. nicoyensis, Ficus gummifera

Castilla tunu

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. fallax

Castilla ulei

Roste v Brazílii a Peru v podobě stromu. Větve jsou v mládí rezavě ochlupené. Listy jsou eliptické, špičaté, dlouhé 10 - 25cm, široké 4 - 6cm, na spodní straně přitiskle ochlupené a řapíky jsou dlouhé 5mm. Plody se objevují v paždí listů, jsou kulovité, dlouhé 2cm, široké 2 - 2,5cm a obsahují 3 - 5 semen délky 1,2cm a šířky 6mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019