zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 7x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fagales / Casuarinaceae / Allocasuarina

Allocasuarina muelleriana

Roste v Austrálii v podobě dvoudomého (i jednodomého) keře. Dorůstá výšky 0,5 - 3m. Borka je hladká. Větve vystoupavé, dlouhé až 12cm, články dlouhé 0,3 - 1,1cm, široké 0,6 - 1,1mm, hranaté až kulaté, zuby po 5 - 8mi, vzpřímené, nepřekrývající se, jsou dlouhé 0,3 - 0,6mm. Samčí klasy dlouhé 1 - 4cm, mají 6 - 8 přeslenů/1cm, listence vytrvávající, šištice válcovité, mají až 1,6cm stopky, tělo dlouhé 1,4 - 3,5cm, široké 0,9 - 1,8cm, listence tupé až uťaté. Semena jsou okřídlená, černá a dlouhá 5 - 9mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Casuarina muelleriana, Casuarina suberosa var. muelleri, Casuarina suberosa var. muelleriana

Popis rodu Allocasuarina

Pochází z Austrálie. Roste v podobě jednodomého nebo dvoudomého stromu či keře. Samčí květenství jsou krátká anebo tvoří prodloužené klasy. Samičí jsou umístěné na krátkých postranních větvích anebo jsou téměř přisedlé. Šištice jsou stopkaté nebo přisedlé. Semena jsou křídlatá.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020