zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 207x

Bylinky : Rosopsida / Celastrales / Celastraceae

Catha (Kata)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Catha edulis (Kata jedlá)

Pochází z tropické východní Afriky a Arabského poloostrova. Patří mezi pomalu rostoucí keře nebo stromy. Dorůstá výšky 1,5 - 20m. Listy jsou stálezelené, lesklé, oválného tvaru s pilovým okrajem a špičkou, dlouhé 5 - 10cm a široké 1 - 4cm. Kvete v 4 - 8cm vrcholíku bílými květy s 5ti okvětními lístky. Plodem je 3chlopňová tobolka obsahující 1 - 3 semena. Listy stromu lidé v okolí Rudého moře žvýkají kvůli jejich lehce omamným účinkům. Řadí se tím mezi lehké drogy. V poživatelném stavu zůstávají ale pouze jediný den po odtržení. První slizeň nastává po 3 letech růstu.

Nesnáší mráz.

Množí se semeny, hřížením nebo řízkováním.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019