zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 85x

Jednoletky / Letničky : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Caucalis (Dejvorec)

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Caucalis platycarpos (Dejvorec velkoplodý/D. mrkvovitý/D. stroškový)

Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky (7 -) 10 - 30 (i 40)cm. Lodyha je větvená, hranatá, v horní části rýhovaná a řídce štětinatě ochlupená. Listy jsou dlouhé i široké (1,5 -) 3 - 5 (i 7)cm, přízemní jsou přisedlé, střídavé, další jsou lichozpeřené, řapíky jsou rozšířené v pochvu, vlastní lístky jsou celkově oválné, peřenosečné až peřenodílné a zašpičatělé. Kvete bílými květy v chudých 2 - 5ti četných okolících. Plodem je 2nažka mající výrazné pichlavé háčovité ostny, vzácně jsou hladké, délku 8 - 9mm a šířku 3mm. Patří mezi ohrožené druhy C2. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu teplo a vyskytuje se na polích, štěrcích a kamenitých místech.

Množí se semeny.

CaucalisPlatycarpos.jpg
1141 x 856 px
122.81 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: C. daucoides, C. daucoides subsp. muricata, C. daucoides var. muricata, C. durieua, C. heterophylla, C. lappula, C. linearifolia, C. platycarpos subsp. muricata, C. platycarpos var. muricata, C. queraltii, C. royenii, C. tenuifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019