zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 184x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Coreopsis

Coreopsis grandiflora (Krásnoočko velkokvěté)

cenik ceny již od 123,20 Kč s DPH

Roste v USA jako jednoletka. Dorůstá výšky i šířky 0,3 - 0,6 (i 1)m. Listy jsou zpeřené a laločnaté. Kvete bohatě žlutými květy v úboru. Existují vnitrodruhové taxony:

Pro zachování svěžesti rostliny je potřeba každým 3. rokem trsy rozsadit, protože lépe prospívá, když má kolem sebe dostatek místa.

Množí se semeny.

CoreopsisGrandifloraHeliot.jpg
1127 x 845 px
285.39 kB CoreopsisGrandifloraHeliot2.jpg
1127 x 845 px
125.33 kB

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

klimatická USDA zóna: 6 - 10

Synonyma: C. boykiniana, C. grandiflora f. demareei, C. grandiflora f. harveyana, C. grandiflora f. longipes, C. grandiflora f. pilosa, C. grandiflora var. grandiflora, C. grandiflora var. harveyana, C. grandiflora var. inclinata, C. grandiflora var. longipes, C. grandiflora var. pilosa, C. grandiflora var. saxicola, C. grandiflora var. subintegrifolia, C. harveyana, C. heterolepis, C. longipes, C. saxicola, C. saxicola var. duncanii

Popis rodu Coreopsis

cenikceny již od 123,20 Kč s DPH

Roste v zejména v Severní Americe a zbývající ve střední a Jižní jako jednoletka nebo trvalka. Listy mohou vytvářet přízemní růžici, jsou střídavé nebo vstřícné, úzké a zpravidla zubaté nebo hluboce laločnaté. Květenstvím je úbor v barvě žlutou a okvětní lístky mají zubatý vrchol.

Vyžaduje plné slunce a dobře propustnou (i kamenitou) půdu bohatou na živiny. Nemají rádi jílovitou půdu.

Množí se dělením trsů, řízky nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek