zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 219x

Skalničky : Magnoliopsida / Caryophyllales / Montiaceae / Calandrinia

Calandrinia acaulis

Roste v Jižní a střední Americe v trsech. Dorůstá výšky 1 - 5cm. Listy jsou čárkovité, špičaté, zelené, občas načervenalé a dlouhé 2 - 5cm. Kvete bílými a růžovými 5tičetnými květy o průměru 2 - 3cm.

Vyhovují ji štěrkovité vlhké půdy bohaté na živiny a polostín.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. megarhiza, C. saltensis, Claytonia acaulis, Claytonia humboldtiana, Claytonia megarhiza, Cosmia prostrata, Lewisia megarhiza, Oreobroma acaule, Oreobroma megarhizum, Oreobroma mexicanum

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Calandrinia

Pochází z Austrálie, Čile a Severní Ameriky. Rodové jméno bylo vybráno na počest švýcarského botanika jménem Jean Louis Calandrini, žijícím v 18. století. Květy mají barvy v odstínech červené, růžovofialové a bílé. Plodem je tobolka.

Množí se semeny a řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019