zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Subtropické byliny : Liliopsida / Poales / Bromeliaceae

Fascicularia (Fascikularie)

Existuje asi 5 druhů. Pochází z Čile. Vytvářejí trsy listových růžic.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Fascicularia bicolor

Patří mezi endemity Čile. Listy jsou dlouhé, úzké, kožovité, mají trnitě zubaté okraje, spodní stranu namodralou a vytvářejí listovou růžici. Mívají zelenou barvu, střední jsou červené. Kvete trubkovými modrými květy v hustých přisedlých hlávkách.

Vyhovují ji pobřežní lesy na plném slunci nebo v polostínu. Potřebuje dobře propustnou půdu s drenáží. Odolává teplotám do -5°C, snad i -10°C. Hnojí se 1x za 14 dní hnojivem na plod a květ.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Billbergia bicolor, Bromelia bicolor, Hechtia gracilis, Rhodostachys bicolor

Fascicularia kirchhoffiana

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Rhodostachys pitcairniifolia var. kirchhoffiana


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022