zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 97x

Traviny : Liliopsida / Poales / Poaceae / Festuca

Festuca glauca

cenik ceny již od 127,60 Kč s DPH

Roste v teplých částech Evropy v trsech. Dorůstá výšky i šířky 15 - 20 (i 30)cm. Listy jsou úzké, šedozelená, stříbřité nebo šedomodré. Kvete v latech a vytváří žlutooranžové prašníky. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji suché, dobře propustné půdy a plné slunce.

FestucaGlauca.jpg
1127 x 845 px
367.29 kB FestucaGlauca2.jpg
630 x 840 px
131.5 kB

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

klimatická USDA zóna: 3 - 10

Synonyma: F. calcarea, F. cinerea, F. duriuscula subsp. glauca, F. duriuscula var. glauca, F. glauca var. juncea, F. ovina var. glauca, F. strictifolia, F. veneris

Popis rodu Festuca

cenikceny již od 127,60 Kč s DPH

Roste v mírném pásu na severní i jižní polokouli v trsech jako trvalka. Dorůstá většinou do výšky 0,15 - 0,3 (i 1)m, najdou se ale i případy s výškou až 2m. Listy bývají zelenošedé až šedé či modrošedé, úzké a dlouhé. Kvete v latech na stéblech obvykle větší délky než má list, tvoří je 2 a více klásků. Existují vnitrodruhové taxony:

Má ráda plné slunce a sušší dobře propustné půdy.

Množí se semeny nebo dělením trsů.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek