zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 16x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Myrtales / Onagraceae / Fuchsia

Fuchsia fischeri

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Fuchsia

cenikceny již od 22,00 Kč s DPH

Pocházejí z horských oblastí střední a Jižní Ameriky, severu Nového Zélandu a z Tahiti. Rodové jméno bylo vybráno na počest německého lékaře a botanika jménem Leonadr Fuchs. Existuje veliké množství taxonů, jak do plnosti květu, tak do kombinace barev. Květy se dělí na: jednoduché, poloplné, plné a květy v hroznech. Barva květů může být: červená, fialová, růžová a bílá. Dle druhů květenství probíhá od jara do podzimu. Obecně se jedná o opadavé nebo v teplých podmínkách stálezelené keře (i liány nebo nízké stromy). Povrch může být ochlupený. Palisty jsou drobné a opadavé. Listy jsou vstřícné (i přeslenité) nebo střídavé, celokrajné nebo zubaté. Květy jsou 4četné, objevují se v paždí listů, mohou být seskupené i do hroznů nebo lat, mají dlouhou stopku, jsou převislé, v odstínech bílé, růžové, fialové nebo červené, trubka mívá 4laločný okraj, tvar zvonovitý až nálevkovitý, má 4 korunní lístky, 8 tyčinek a 4pouzdré semeníky. Plodem je bobule.

U mladých rostlin zaštipujeme vrcholy, aby se lépe rozvětvily. Vyhovuje jim chladnější svěží vzduch a nehodí se na přímé světlo. Na zimu rostliny ostřiháme na 2 očka nových letošních výhonů. Nezasahujeme do zdřevnatělých částí. Přezimujeme je v chladné místnosti s teplotou 3 - 8°C (pouze trifily (rostliny s dlouhými trubkovými květy) dokáží přezimovat v teplotách až do 15°C). Může se na to použít třeba skleník nebo dokonce pařník. Ten je ale potřeba lépe izolovat polystyrenem, rašelinou, bublinkovou fólií atp. Obecně teplotu mají rádi chladnější, ale s dostatkem světla a s vlhkým substrátem. Přesazujeme na jaře.

Množíme se stonkovými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020