zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 64x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Asparagales / Hyacinthaceae

Galtonia

Rod je pojmenován po Siru Francisi Galtonovi (1822 - 1911). Pochází z jižní Afriky. Pod zemí vytváří kulovitou cibuli se slabou slupkou. Vyrůstají z ní řemenovité listy a několik stvolů. Květenství je řídce hroznovité, vlastní květy jsou zprvu vzpřímené, při rozkvětu se sklánějí k zemi (rozkvétá od spodních pater). Plodem je tobolka.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Galtonia princeps

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Hyacinthus princeps

Galtonia viridiflora

Roste v JAR. Dorůstá výšky 0,6 - 1,2m. Listy jsou bledězelené, dlouhé 40cm. Kvete zelenobílými květy s bílým okrajem v hroznovitém květenství.

Není zcela mrazuvzdorná. Potřebuje teplé a chráněné místo s půdou bohatou na živiny a vláhou během vegetace. Na podzim zcela nezatahují. Přes zimu se skladují v suchu a bez mrazu.

Množí se semeny, dceřiné cibule vytváří pouze málo a vysazují se do hloubky 15 - 20cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021