zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 107x

Byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Gnaphalium

Gnaphalium coarctatum

Roste od Kolmbie po Uruguay, zavlečená byla do Severní Ameriky, Euroasie a Austrálie. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 15cm. Listy jsou dlouhé do 3cm. Kvete po 2 - 4 úborech bez jazykovitých lístků.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Gamochaeta coarctata, Gamochaeta spicata, G. purpureum var. americanum, G. purpureum var. spicatum, G. radians var. spicatum, G. spicatum, G. spicatum f. consanguinea, G. spicatum var. alpina, G. spicatum var. chonoticum, G. spicatum var. consanguineum, G. spicatum var. hololeuca, G. spicatum var. sabulosum

Popis rodu Gnaphalium

Pochází většinou z teplých oblastí, ale některé druhy byly objeveny vysoko v horách tropů či subtropů. Povrch je ochlupený, plstnatý nebo ojíněný. Kvete v úboru. Plodem je nažka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek