zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 54x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Gesneriaceae

Gloxinia (Gloxínie)

cenik ceny již od 132,00 Kč s DPH

Pochází z And v jižní Americe, ze střední Ameriky a jihovýchodní Asie. Rodové jméno bylo vybráno na počest německého botanika jménem Benjamin Peter Gloxin (1765 - 1795). Pod zemí vytváří hlízu, do které po odkvětu zatahuje. Nejznámějším druhem je G. perennis.

Vyhovuje ji dobře propustný rašelinový substrát bohatý na živiny, rozptýlené světlo, vyšší vzdušná vlhkost a teplota 20°C. Na zálivku používáme odstátou vodu o pokojové teplotě. Po odkvětu a zatáhnutí přerušte zálivku, vyjměte hlízu, očistěte ji, umístěte do teploty 15°C a na jaře zasaďte.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika Horobraní - tvůj společník na výlety po horách


Druhy:

Gloxinia erinoides

Roste od Kostariky po Bolívii. Kvete úzkými bílými až červenorůžovými květy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Koellikeria argyrostigma var. chlorocaula, Koellikeria argyrostigma var. moritziana, Koellikeria argyrostigma var. ovalifolia, Koellikeria major, Trevirania erinoides

Gloxinia perennis

Roste ve střední a jižní Americe a jihovýchodní Asii. Dorůstá výšky 0,6 - 1,2m. Stonek je vzpřímený. Listy jsou vstřícné. Květy jsou zvonkovité, růžovofialové, dlouhé kolem 4cm. Plodem je oválná až eliptická tobolka obsahující mnoho semen.

Vyhovuje ji stinné místo a vlhký vzduch. Vyskytuje se v pralesích, na skalách a v blízkosti vody.

GloxiniaPerennis.jpg
681 x 908 px
291.32 kB

Synonyma: Escheria gloxiniifolia, Eucolum crassifolium, G. bicolor, G. heterophylla, G. maculata, G. pallidiflora, G. perennis, G. suaveolens, G. trichantha, G. trichotoma, Martynia perennis, Salisia maculata, Salisia pallidiflora, Salisia suaveolens

Gloxinia x donkelaariana

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Gloxinia xanthophylla

Roste od Ekvádoru po Peru. Kvete drobnými bílými květy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Anodiscus peruvianus, Anodiscus xanthophyllus, Gesneria xanthophylla, Rechsteineria xanthophylla


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek