zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Belloa

Belloa erythractis

Roste v Bolívii a Argentině v trsech. Dorůstá výšky 7 - 12cm. Povrch je štět plstnatý. Listy jsou obvejčité, zašpičatělé, kanálkovité a řapíkaté. Květenstvím je bílý zvonkovitý úbor vyrůstající po 2 - 6tiks, zákrov je 4 - 5tiřadý, listeny čárkovité a tupé.

Vyhovují ji skalní pukliny, chudá dobře propustná půda, plné slunce a suchý zimní režim.

Množí se semeny, dělením nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Gamochaeta erythractis, Gnaphalium erythractis, Merope erythractis

Popis rodu Belloa

Roste v Jižní Americe. Květenstvím je úbor. Plodem je nažka s chmýrem.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2023