zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 78x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Sapindales / Anacardiaceae

Harpephyllum

cenik ceny již od 22,00 Kč s DPH

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Harpephyllum caffrum (Kafrová švestka)

cenikceny již od 22,00 Kč s DPH

Roste v jižní Africe a v Mozambiku. Patří mezi stálezelené stromy dorůstající výšky 6 - 19 (i 15 - 35)m. Borka je tmavěhnědá a drsná. Listy vyrůstají ve spirále na koncích větví, jsou tmavězelené, lichozpeřené, dlouhé do 30cm, vlastní lístky úzce vejčité až srpovité, lesklé, protáhlé, špičaté, celokrajné, kožovité, mírně zvlněné, dlouhé 5 - 10cm, široké 1,3 - 2,5cm, žilnatinu tvoří 6 - 8 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 4 - 10cm. Kvete bílými, béžovými nebo žlutozelenými květy v menších terminálních klasech, kalich je 4 - 5tilaločný, korunních lístků je 4 - 5ks, samčí květy mají 7 - 10 tyčinek, samičí mají 4 - 5 blizen a patyčinky. Plodem je peckovice délky do 2,5cm, je jedlá, červená a chutná, ale trochu trpká.

Vyhovuje ji plné slunce, dobře propustná půda a mírná zálivka. V zimním období se musí omezit spolu se snížením teploty. Minimální teplota zimování je 10°C.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019