zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 7x

Subtropické popínavé a převislé : Rosopsida / Ranunculales / Lardizabalaceae / Holboellia

Holboellia brachyandra

Roste v Číně. Borka je šedobílá a v mládí zelená. Listy jsou 3četné, řapíky dlouhé 2 - 6,5cm, vlastní lístky jsou vejčité (i obvejčité), zašpičatělé, tmavězelené, dlouhé 6 - 12cm, široké 2,7 - 5,5cm, báze je prakticky zakulacená, spodní strana světlezelená a řapíčky jsou dlouhé 1 - 4cm. Květenstvím je hrozen délky 5 - 12cm, vlastní květy jsou bílé, samčí mají kališní lístky úzce eliptické, dlouhé 1,6 - 1,8cm, široké 3 - 5mm, korunní lístky jsou obvejčité, samičí květy mají vnější 3 kališní lístky eliptické a vnitřní 3 užší.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Holboellia

Roste od severní Indie po Čínu v podobě stálezeleného popínavého keře. Listy jsou střídavé, zpravidla dlouze řapíkaté, 3 - 9tičetné a vlastní lístky jsou kožovité. Květenství je úžlabní, latnaté nebo hroznovitě okoličnaté, vlastní květy jsou 6tičetné, zvonkovité, bílé nebo načervenalé, kališní lístky jsou úzké, tlusté, uvnitř tmavší a samčí mají 6 tyčinek. Plodem je růžově fialová podlouhlá až eliptická dužnatá bobule velikosti švestky a obsahují černá semena.

Vyhovuje ji plné slunce nebo polostín a dobře propustná půda bohatá na živiny.

Množí se semeny, řízky nebo hřížením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika Horobraní - tvůj společník na výlety po horách


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek