zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 26x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Gentianales / Gentianaceae

Hoppea

Nejznámějším druhem je H. dichotoma.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hoppea dichotoma

Roste v Indii, Pakistánu, Myanmaru, Srí Lance a Malajsii jako jednoletka. Dorůstá výšky 2 - 10cm. Stonek může být již od báze větvený. Listy jsou obkopinaté až kopinaté nebo eliptické, špičaté, dlouhé 2 - 8mm a široké 1,5 - 6mm. Kvete samostatnými vrcholovými květy na 2 - 4mm stopce, kalich je dlouhý 1,5 - 3 (i 4)mm, trubka je kratší laloků, laloky jsou kopinaté až obkopinaté, špičaté až zašpičatělé, dlouhé 1 - 2,5mm, široké 1 - 1,5mm, koruna je trubkovitá, menší kalicha, dlouhá 1 - 1,5mm, laloky jsou vejčité, špičaté, dlouhé 0,75 - 1,5mm a široké 0,5 - 1mm. Plodem je tobolka obsahující mnoho semen.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Canscora pusilla, Cicendia roxburghii, H. dichotoma f. pedicellata

Hoppea fastigiata

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cicendia fastigiata, Exacum concinnum, Exacum fastigiatum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022