zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 85x

Subtropické byliny : Rosopsida / Ranunculales / Papaveraceae

Hunnemannia (Hunemanie)

Rodové jméno bylo vybráno na počest anglického botanika jménem John Hunnemann (1760 - 1839). Roste v horách Mexika v podobě dvouletky až trvalky. Dorůstá výšky až 60cm. Stonky jsou vzpřímené, na bázi až dřevnaté. Listy jsou peřenosečné s mnoha čárkovitými laloky a šedozelené. Kvete samostatnými žlutými květy o průměru 5 - 7cm. Plodem je tobolka obsahující drobných semen. Nejznámějším druhem je H. fumariifolia.

Vyhovuje ji plné slunce a písčitá nebo kamenitá dobře propustná půda. Zimuje v suchu.

Množí se semeny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Hunnemannia fumariifolia

Roste v Mexiku jako vzpřímená dvouletka až trvalka, pěstuje se ovšem zpravidla jako jednoletka. Dorůstá výšky 60cm a šířky 20cm. Listy jsou peřenosečně laločnaté na čárkovité šedozelené až modrozelené úkrojky. Květy jsou 4četné, žluté, dlouze stopkaté, lesklé a o průměru 8cm. Plodem je úzká pukající 2chlopňová tobolka obsahující mnoho drobných kulatých semen. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují ji písčité a kamenité dobře propustné půdy na plném slunci.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická USDA zóna: 8 - 10

Synonyma: Eschscholzia fumariifolia

Hunnemannia hintoniorum

Roste v Mexiku.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023