zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Tropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Solanales / Convolvulaceae / Ipomoea

Ipomoea sinuata

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Ipomoea

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Patří mezi popínavé nebo plazivé stálezelené nebo opadavé rostliny (raritně i keře či stromy). Listy jsou střídavé, celokrajné, laločnaté až dlanité (i peřenosečné). Květy se obvykle objevují v paždí listů anebo ve vrcholících, mohou být samostatné nebo až mnohočetné, kališní lístky jsou dvojí velikosti (vnější a vnitřní), vlastní květy má 5 tyčinek, semeníky mají 2 - 4 pouzdra se 4 - 6ti vajíčky. Plodem je tobolka se 2 - 6ti semeny. Je oblíbena pro velké barevné spektrum květů trubkovitého tvaru. Asi nejznámějším zástupcem povincijí jsou sladké brambory/batáty, latinsky I. batatas.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020