zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

Tagy

domů rozšíření parky

eshop taxonomie odkazy

slovníček články skupiny

galerie fórum burza

hledání

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Kaktusy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Cactaceae

Jasminocereus

Patří mezi endemity Galapág.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Jasminocereus galapagensis

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jasminocereus thouarsii

Patří mezi sloupovité kaktusy. Dorůstá výšky do 7 - 8m při průměru v horní části větveného stonku 15 - 30cm. Větve jsou vystoupavé, tvořené z mnoha krátkých článků délky 10 - 50cm o průměru do 14cm, mají (11 -) 15 - 22 žeber, areoly mají průměr do 1cm, jsou plstnatě ochlupené, trny dlouhé 1 - 9cm a bývá jich až 35ks. Kvete trubkovitými žlutými až nahnědlými květy délky 5 - 11cm, korunní lístky jsou kopisťovité, dlouhé 2 - 3cm, vnitřní čárkovité a dlouhé 2,4 - 3cm. Plodem je dužnatá zelená nebo červená jedlá bobule délky 1,5 - 7cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu suchá skalnatá místa včetně křovin.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek